X
تبلیغات
زولا

کســـــر
کانون سوال ریاضی 
قالب وبلاگ

 هندسه یکی از درس هایی هستش که غالب دانش آموزان ازش می نالن. 

 

 از علت های مهمی که دانش آموزان در این درس ضعیف هستند و غالبا برای خوندن اون از حافظه کمک میگیرن و مطالب رو حفظ میکنن اینه که دانش آموزان هنوز نمیدونن استدلال چیه! به جرات میگم که اگه از دانش آموزان بپرسی استدلال یعنی چه؟ حدودا نود درصدی از آنها تعریف کتاب رو مثل بلبل برات میگن. وقتی که شیوه آموزش اینطوری باشه؛ یادگیری هم پایدار نمیمونه. یه توصیه به معلمین محترم و همکاران دارم : سعی کنیم با مثال های متعدد و متنوع روش استدلال و دلیل آوردن رو به دانش آموز یاد بدهیم؛ از همه مهمتر اینو به دانش آموزان بگیم که: هیچ نتیجه و کلامی رو بدون دلیل نه بیان و نه قبول کنید. دیدم که معلمین چندان به صفحات ابتدایی کتاب که استدلال هستش توجه نشان نمیدهند در حالی که شالوده و بنای هندسه هست. سعی کنیم  به این قسمت توجه بیشتری کنیم و دیواری که داریم درست میکنیم در نهایت کج نشود.  

 

به دانش آموزان هم اینو میگم که برای موفقیت در این درس باید به عقب برگردید و معلومات دوره دبستان و راهنمایی و سال اول دبیرستان رو که فراموش کرده اید دوباره بازیابی کنید. به عنوان یه معلم می بینم که دانش آموز سال سوم بعضی مفاهیم پیش پا افتاده رو که یه دانش آموز ابتدایی هم بلده؛ اون نمی دونه. پس نیاز هست که در این درس همیشه آپدیت باشید. در کلاس بیکار نباشید و سعی کنید وقتی معلم اثبات قضیه ای رو مینویسه یا تمرینی رو اثبات میکنه همراه با اون اثبات رو دنبال کنید. حسن این کار اینه که اولا شیوه های استدلال و نتیجه گیری رو یاد میگیرید؛ دوماً از موضوع خارج نمیشید و حواستون به سمت موضوعات دیگه پرت نمیشه.  

در آخر توصیه من به دانش آموزان سال سوم  برا موفقیت در امتحان پایانی اینه که کتاب رو حتما بخونن و به جزوه معلم یا جزوات دیگر اکتفا نکنن. تعدادی از امتحانات کشوری رو  براتون گذاشتم. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره و با امتحانات کشوری آشنا بشید. برای دریافت به ادامه مطلب بروید. در مورد مطالبی که نوشتم هم اگه خواستید نظر بدید.

امتحانات کشوری هندسه ۲ 

 

۰۵-۰۶-۹۰

دریافت

۰۳-۰۳-۹۰

دریافت

۲۵-۱۰-۸۹

دریافت

۱۳-۰۶-۸۹

دریافت

۱۳-۰۳-۸۹

دریافت

۲۲-۱۰-۸۸

دریافت

۰۷-۰۶-۸۸

دریافت

۱۸-۰۳-۸۸

دریافت

۲۳-۱۰-۸۷

دریافت

۱۴-۰۶-۸۷

دریافت

۱۰-۱۰-۸۶

دریافت

۱۹-۰۳-۸۶

دریافت

۲۶-۱۰-۸۵

دریافت

۲۲-۱۰-۸۴

دریافت

[ جمعه 28 بهمن‌ماه سال 1390 ] [ 05:55 ] [ ع - زرین کلاه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 14812